zdrowie

Dietetyk – czy powinniśmy iść na konsultacje, jeżeli chcemy pozbyć się nadprogramowych kg?

dieta
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Na wiosnę każdy chce wyglądać jak najlepiej. Zdejmujemy grube kurtki i pokazujemy wszystkim naszą sylwetkę, wielokrotnie pozostawiającą wiele do życzenia. Niestety zrzucanie kilogramów nie jest takie proste, jak tycie, toteż wiele osób ma z kłopot. W tym trudnym wyzwaniu może wesprzeć nas dietetyk. Dlaczego warto umówić się na konsultacje oraz skorzystać z jego zaleceń?

Nowinki technologiczne na straży zdrowia i urody. Trochę pomocnych informacji

szczoteczka do zębów
Author: pau.artigas
Source: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób w Polsce zajmuje się swoim zdrowiem. Staramy się mądrze komponować nasze posiłki, dbamy o stan naszego uzębienia, regularnie przeprowadzamy kontrolne badania do lekarza internisty. Podobnie jest z urodą, każdy z nas stara się wyglądać dobrze, w końcu jest to pierwsza z rzeczy, przez której pryzmat osadzają nas nowo zapoznane osoby. Na polskim rynku gości coraz to więcej nowości technologicznych, które mogą nam pomóc w zachowaniu zdrowia i urody, a które jeszcze kilka lat temu nie były u nas do dostania.

Pulsoksymetr jako narzędzie niezbędne w działaniu szpitalnego oddziału ratunkowego

szpital
Author: Quinn Dombrowski
Source: http://www.flickr.com
Pulsoksymetr jest urządzeniem automatycznym, które stanowi niezbędny składnik medycznego zaopatrzenia wszystkich oddziałów ratunkowych. Pozwala on na wykonanie pomiaru saturacji krwi to znaczy określenia, czy w ciele ludzkim może dojść do niedotlenienia. Każdy, kto obserwował kiedyś jakiegoś rodzaju lekarski program pokazywany w telewizji wie, że saturacja jest ważnym wyznacznikiem kondycji zdrowotnej każdego pacjenta.

Herbaty na prezent mogą okazać się fantastycznym pomysłem

pudełko herbaty
Author: Twinings
Source: Twinings
Czy myśleliśmy o zakupieniu herbaty na prezent?

Wiemy, że ktoś uwielbia pić wiele herbaty, a do tego jeszcze lubi, jeśli może próbować niecodziennych gatunków, pochodzących z różnych stron świata?

Już dziś dowiedź się na czym polega opieka paliatywna w Katowicach i z jakiego powodu hospicjum jest godziwym miejscem dla nieuleczalnie chorych

korytarz szpitalny
Author: Carodean Road Designs
Source: http://www.flickr.com
Chyba już każdy dojrzał, iż zabieganie i stres niekorzystnie wpływają na nasze zdrowie. Czasami nie da się tego ustrzec, jednakże zdrowe posiłki oraz aktywność fizyczna umożliwiają nam przez dłuższy czas być w formie. Niestety, nie wszystko jest zależne jedynie od nas. Możemy wieść zdrowy styl życia przez długie lata, a nagle, niespodziewanie zachorujemy. Wszystko będzie dobrze, o ile okaże się, iż starczy krótkie leczenie i wrócimy do formy.