lekarstwo

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy istnieje idealna metoda na pozbycie się stresu

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Życie w teraźniejszych czasach jest trudne i łatwe jednocześnie. Z jednej strony pojawiło się w sprzedaży wiele towarów, bez których już nie wyobrażamy sobie codziennego życia, np. komórka. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których pragnęlibyśmy czasem nawet nie mówić. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom dużych korporacji, jest w stanie zrujnować karierę niejednego dyrektora. Stąd duży nacisk na popularyzowanie zdrowego trybu życia, do którego zalicza się w niektórych przypadkach także wizytę u psychologa.

W jaki sposób dbać o zdrowie naszego organizmu zimą

Fixsin
Author: bobbi vie
Source: http://www.flickr.com
Zima to czas kiedy odporność naszego organizmu słabnie – należy zatem zatroszczyć się o siebie, tak, aby nie narażać się na chorobę. W czasie tym jesteśmy wręcz obsypywani informacjami na temat tego w jaki sposób o siebie dbać i jakie lekarstwa stosować, kiedy już choroba nas dopadnie.


Najważniejszym pytaniem winno być jak zabezpieczyć się przed chorobą? Oczywiście powinniśmy się cieplej ubierać – ale tego chyba nie trzeba nikomu powtarzać – niezwykle niskie temperatury robią to za nas – wiadomym jest, iż kiedy pruszy śnieg wypada zadbać o odpowiednio ciepłą kurtkę oraz o porządne wykonane buty.

Farmaceutyki, suplementy i kosmetyki weryfikowalne przez Internet

Pożywne śniadanie
Author: Roland Tanglao
Source: http://www.flickr.com
Zdrowy tryb życia to przede wszystkim zdrowe żywienie. Człowiek, który odpowiednio się żywi, to taki, który je chociaż 4 posiłki dziennie. Ważne, aby posiłki były różne, a porcje niewielkie. Spożywajmy tak wiele, ile potrzebujemy, a nie tyle, jak dużo jest nałożone. W całym codziennym jadłospisie, śniadanie odgrywa największą funkcję, więc powinno być takie, ażeby spokojnie zapewniało nam tyle energii, ile potrzeba do pory obiadowej. Najodpowiedniej jest ani nie zjadać za dużo, aby potem nie czuć pełności, ale również nie zjadać za malutko.