jeziora

Butelka z filtrem - niezrównane podczas każdej wyprawy

wyprawa na wspinaczkę górską
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Jeśli przylegasz do ludzi, jakie kochają długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie czy biwakowanie to z pewnością musisz zaopatrzyć się w parę niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, jakie na takich eskapadach są nieodzowne. Oczywiście musisz mieć odpowiedni ubiór, prowiant, przyda się też kompas, lornetka lub mapa.

Super podróż w Bory Tucholskie

Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Sekret wybitnej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Obszar tucholskich lasów oddalony jest od dużych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego perfekcyjne miejsce na odpoczynek 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a unikalne gatunki roślin i porostów miały pomyślne warunki do rozwoju.

Dlaczego turyści kochają piękne, tajemnicze Bieszczady, noclegowa baza tego regionu

polańczyk
Author: Kamil Porembiński
Source: http://www.flickr.com
Jednym z najbardziej uroczych miejsc w naszym kraju, a z pewnością najbardziej dzikim i odludnym, są Pieniny. Góry te położone są w południowo wschodnim rejonie naszego kraju, nie zaliczają się do bardzo wysokich, bo najwyższy szczyt będzie miał niewiele więcej niż 1300 metrów, ale nie da się im odmówić uroku.

Gdzie wybrać się na wakacje?

Jezioro
Author: Giuliana Bonequini Fotografia
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby to teren usytuowany na północy Polski na zachód od Wisły, będący częścią Pomorza. Zamieszkują go Kaszubi, posługujący się lokalnym językiem. Nie jest to obszar historyczny, więc niełatwo określić dokładnie granice tegoż regionu.

Czasami każdy z nas pragnie uciec od zgiełku wielkiego miasta oraz od pracy - warto może uciec na Kaszuby

prawo
Author: Dhinakaran Gajavarathan
Source: http://www.flickr.com
Cudze chwalicie, swego nie znacie - głosi stare oraz mądre porzekadło. I jest w tym duża dawka gorzkiej prawdy. Polacy w ostatnim czasie z reguły latają na urlop do ciepłych krajów.