jeziora

Gdzie wybrać się na wakacje?

Jezioro
Author: Giuliana Bonequini Fotografia
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby to teren usytuowany na północy Polski na zachód od Wisły, będący częścią Pomorza. Zamieszkują go Kaszubi, posługujący się lokalnym językiem. Nie jest to obszar historyczny, więc niełatwo określić dokładnie granice tegoż regionu.

Super podróż w Bory Tucholskie

Jezioro, Bory Tucholskie
Author: www.sxc.hu
Source: www.sxc.hu
Sekret wybitnej w skali kraju czystości, jaką cechują się Bory Tucholskie tkwi w ich lokalizacji. Teren tucholskich lasów oddalony jest od dużych miast i zakładów przemysłowych, co czyni z niego znakomite miejsce na urlop 2014. Środowisko naturalne nie zostało tu zdegradowane, a rzadkie gatunki roślin i porostów miały pomyślne warunki do rozwoju.

Czasami każdy z nas pragnie uciec od zgiełku wielkiego miasta oraz od pracy - warto może uciec na Kaszuby

prawo
Author: Dhinakaran Gajavarathan
Source: http://www.flickr.com
Cudze chwalicie, swego nie znacie - głosi stare oraz mądre porzekadło. I jest w tym duża dawka gorzkiej prawdy. Polacy w ostatnim czasie z reguły latają na urlop do ciepłych krajów.

Butelka z filtrem - niezrównane podczas każdej wyprawy

wyprawa na wspinaczkę górską
Author: sunriseOdyssey
Source: http://www.flickr.com
Jeżeli przynależysz do ludzi, które kochają długie wyprawy górskie, rowerowe, wędrówki po lesie bądź biwakowanie to na pewno musisz zaopatrzyć się w kilka niezbędnych rzeczy oraz akcesoriów, które na takich wyprawach są konieczne. Niewątpliwie musisz posiadać stosowny ubiór, prowiant, przyda się też kompas, lornetka albo mapa.

Gdzie odpocząć od hałasu dużego miasta oraz ciągłych obowiązków?

wielka brytania
Source: pixabay
W dzisiejszych dniach jest tyle możliwości wypoczynku, że na wszelki weekend możemy wyjechać w jakiekolwiek inne miejsce. Czy też wolimy Tatry, jeziora lub lasy, to nieważne.