figura

Praca nad ciałem - jak rozpocząć odchudzanie?

Świeże zioła i warzywa pomogą w walce z cellulitem
Author: Fotolia
Source: Fotolia
Chyba każdy z nas pragnie być atrakcyjny w oczach innych, dobrze czuć się w swoim ciele. Niektórym ładna figura została podarowana przez naturę. Inni niestety muszą się więcej postarać. Zarówno panie, jak i panowie ostatnimi czasy bardzo troszczą się o swój wygląd, sylwetkę. Trenują, zapisują się na baseny i siłownie, a dietetyk sportowy Wrocław jest coraz częściej odwiedzanym lekarzem. Jest to związane z panującą ostatnio modą na bycie fit. Każdy z nas zamierza cieszyć się zdrowiem, świetną czy atrakcyjną sylwetką.

Motywy zaburzeń w odżywianiu u kobiet i ich niebezpieczne rezultaty

Zaburzenia odżywiania- anoreksja
Author: Benjamin Watson
Source: http://www.flickr.com
Na dzień dzisiejszy zauważalna jest tendencja do dążenia do posiadania szczupłej sylwetki. Sylwetka taka jest bowiem lansowana jako najlepsza i pożądana. Z tej przyczyny faktem jest ostre odchudzanie się u dużej liczby kobiet. Rzecz jasna przy groźniejszej postaci otyłości dieta jest wręcz niezbędna. Większa liczba nadprogramowych kilogramów stanowi bowiem czynnik zagrażający zdrowiu człowieka.

Większość ludzi lubi od czasu do czasu napić się alkoholu, lecz czy będąc na diecie to właściwy pomysł?

alkohol na diecie
Author: Matthias Ripp
Source: http://www.flickr.com
Jak ogólnie wiadomo, alkohol „pomaga” w nawiązywaniu znajomości, rozkręca zabawę i powoduje, że jesteśmy weselsi (choć to rzecz jasna nie reguła). Nie da się jednakże ukryć, że jego obecność na imprezie często sprawia, że ludzie dbający o własną sylwetkę nagle przestają się kontrolować i popijają coraz więcej. Czy znaczy to, że w przypadku bycia na diecie powinniśmy całkowicie zrezygnować ze wszelkich rodzajów alkoholu? Niekoniecznie. Na szczęście minimalne dawki niektórych alkoholi wcale nie szkodzą, jednak nasza samokontrola powinna sprawić, że na nich poprzestaniemy.

Jak zawalczyć o szczupłą sylwetkę?

Ćwiczenia na dbam-o-siebie.pl
Source: http://dbam-o-siebie.pl/
Bezsprzecznie bieganie okazuje się właściwe nie tylko dla zdrowia, ale szczególnie dla naszego ogólnego samopoczucia. Biegać możemy tak naprawdę wszędzie, w każdym momencie dnia czy o każdej porze roku. Wystarczy jedynie postanowić o zainicjowaniu systematycznego treningu, a szczególnie dobrze znaleźć sobie do tego kompana. Zdecydowanie ciekawiej biega się z kimś, dlatego rekomendowane jest rozejrzeć się za drugim fanem czy entuzjastką. Właściwe będzie również właściwe rozplanowanie treningów biegowych w ciągu tygodnia. W nowym tysiącleciu warto intensywnie zatroszczyć się o swoje ciało oraz wytrzymałość, nie jedynie chodząc na siłownię.