depresja

Jakie symptomy będzie miała depresja sezonowa i jakie będą najskuteczniejsze sposoby jej leczenia.

depresja
Author: RenaudPhoto
Source: http://www.flickr.com
Coraz dłuższe noce, a tym samym mniejsza ilość słonecznego światła, które dociera do ludzi w ciągu dnia powoduje, że u niejednego dorosłego może się pojawić sezonowa depresja. U części osób zacząć się ona może już na początku zimy i trwać przez kilka miesięcy, aż do wydłużenia się dnia i większej ilości promieni słonecznych. Symptomy zimowej depresji są dość podobne do klasycznej wersji tej choroby, choć ta szczęśliwie mija, jak tylko słońce zacznie świecić.

Kiedy wybrać się do psychoterapeuty? Dowiedz się, które sygnały mogą spowodować twój niepokój

Psycholożka
Source: flickr.com
Aktualne tempo życia sprawia, że nieraz nie mamy kiedy rozwiązać naszych problemów, w na skutek czego narastają oraz stają się coraz bardziej poważne. Z niewielkich trudności robi się większy kłopot, z jakim niełatwo jest samemu się uporać. Z tego względu wiele osób wymaga pomocy, którą proponuje psychoterapeuta Katowice.

Lampa do światłoterapii proponowana jest szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy zadbać o swoje dobre samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne nastawienie do świata mamy, tym lepiej nam wszystko idzie, szybciej organizujemy własne sprawy oraz posiadamy więcej energii do działania. Dlatego tak ważne okazuje się to, abyśmy troszczyli się o swoją psychikę i dokładali jej jak najwięcej pozytywnych bodźców.

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni króluje tylko smutek i nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która większości osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najgorsi pesymiści twierdzą, że kojarzy się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie i ma negatywy i pozytywy.

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy istnieje idealna metoda na pozbycie się stresu

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Życie w teraźniejszych czasach jest trudne i łatwe jednocześnie. Z jednej strony pojawiło się w sprzedaży wiele towarów, bez których już nie wyobrażamy sobie codziennego życia, np. komórka. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których pragnęlibyśmy czasem nawet nie mówić. Otóż stres, nieustannie towarzyszący pracownikom dużych korporacji, jest w stanie zrujnować karierę niejednego dyrektora. Stąd duży nacisk na popularyzowanie zdrowego trybu życia, do którego zalicza się w niektórych przypadkach także wizytę u psychologa.