depresja

Kiedy wybrać się do psychoterapeuty? Dowiedz się, które sygnały mogą spowodować twój niepokój

Psycholożka
Source: flickr.com
Obecne tempo życia powoduje, że nieraz nie mamy kiedy rozwiązać naszych problemów, w rezultacie czego zwiększają się oraz stają się coraz poważniejsze. Z niewielkich trudności robi się większy kłopot, z którym niełatwo jest samemu się uporać. Z tego powodu wiele osób wymaga pomocy, którą proponuje psychoterapeuta Katowice.

Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni króluje tylko smutek i nuda?

Smutna kobieta
Author: Kou Art
Source: http://www.flickr.com
Jesień to aura, która większości osób przywodzi na myśl negatywne myśli. Najwięksi pesymiści sądzą, iż wiąże się ona z odchodzeniem. Podczas gdy jest to pora roku jak każda inna, która następuje cyklicznie oraz ma negatywy i pozytywy.

Lampa do światłoterapii proponowana jest szczególnie zimą

Światłoterapia
Author: gωen
Source: http://www.flickr.com
Powinniśmy zadbać o własne właściwe samopoczucie
Im lepiej się czujemy, im mocniej pozytywne podejście do życia pokazujemy, tym lepiej nam wszystko wychodzi, szybciej załatwiamy swoje sprawunki oraz mamy więcej energii do funkcjonowania. Przez to tak ważne okazuje się to, żebyśmy dbali o własną psychikę oraz dokładali jej jak najwięcej pozytywnych wrażeń.

Jak styl życia wpływa na naszą psychikę oraz osobowość i czy istnieje idealna metoda na pozbycie się stresu

Wizyta u psychologa
Source: flickr.com
Życie w teraźniejszych czasach jest trudne i łatwe zarazem. Z jednej strony pojawiło się na rynku artykułów towarów, bez których już nie wyobrażamy sobie zwyczajnego życia, np. telefon komórkowy. A z drugiej, globalizacja pociąga za sobą skutki, o których wolelibyśmy czasem nawet nie wspominać. Otóż stres, cały czas towarzyszący pracownikom dużych korporacji, potrafi zrujnować karierę niejednego menedżera. Stąd duży nacisk na promowanie zdrowego trybu życia, do którego wlicza się niekiedy również wizytę u psychologa.

Pomoc psychologiczna w zasięgu ręki

psycholog
Source: http://www.sxc.hu/
Obecnie coraz więcej ludzi cierpi na problemy z nastrojem. Najbardziej rozpowszechnioną chorobą jest naturalnie depresja. Długotrwałe zaburzenia nastroju to straszna plaga naszej kultury. Źródeł tej sytuacji jest sporo. Wielu specjalistów wskazuje na stresogenne warunki w robocie, rozpad kontaktów osobistych, nieprzerwaną pogoń za pieniędzmi, które szczęścia nie dają. Niestety, dzisiejsi smutni ludzie preferują raczej branie suplementów niż pomoc porządnej terapii. A taki jest fakt, że wyłącznie regularne spotkania ze specjalistą mogą wyratować z kłopotów psychicznych.