Czy jesień jest faktycznie tak smutna? Czy podczas jesieni króluje tylko smutek i nuda?

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Jesień to pora roku, która większości osób kojarzy się negatywnie. Najwięksi pesymiści sądzą, że wiąże się ona z umieraniem. Tymczasem jest to pora roku jak każda inna, która nadchodzi cyklicznie i niesie ze sobą negatywy i pozytywy.
Wspomniana wcześniej przywodzi na myśl skojarzenia z zimnem i smutnym stanem, jak depresja jesienna. W rzeczywistości jednak pogoda w tym okresie jest często dobra. Były już lata z małą ilością deszczu a przy tym spora ilością słońca. Sporo osób nie lubi tego okresu, bo uważa, iż trzeba wtedy siedzieć w domu i się nudzić. Wcale jednak tak może nie być. Na świeże powietrze zawsze można pójść, musimy tylko się odpowiednio ubrać. Jesienne spacery lub wycieczki rowerowe okazują się ogromnie przyjemne.

depresja
Author: Holly Lay
Source: http://www.flickr.com
Jesień jest kojarzona także z chorobami, lecz im także można zapobiegać przyzwyczajając do różnych temperatur nasz organizm oraz zmieniając dietę. Dłuższe niż latem jesienne wieczory w domu można spędzać bardzo przyjemnie (). To właśnie teraz mamy czas na długo odkładaną książkę, można posłuchać muzyki, pooglądać film, pograć w planszówkę lub zająć się rękodziełem. W taki długi jesienny wieczór możemy zaprosić do nas znajomych a przy tym miło spędzić czas przy kubku gorącej czekolady czy winie. Gdy czasu do dyspozycji jest sporo można także coś wspólnie upichcić. Takie wieczory miło spędza się również w samotności. Można wtedy trochę zwolnić i pomyśleć nad swoim życiem, postanowić o czymś na przyszłość.Niemniej, chociaż jesień da się miło zaplanować oraz nie jest to takanajgorsza pora roku, jak ludzie twierdzą, to faktycznie czasami nie da się wtedy normalnie funkcjonować. Rzeczywiście jesteśmy wtedy w melancholijnym nastroju, mamy zły nastrój i w ogóle dużo rzeczy nie jest tak, jak chcielibyśmy żeby było.

Godny zainteresowania tekst, czyż nie? Jeśli tak uważasz, to oprócz tego zobacz treść w serwisie (https://a2clinic.pl/), którą też zapewne uznasz za cenną.

W takim okresie są różne sposoby, w jaki sposób polepszyć nastrój. Dobrze sprawia się terapia(zobacz psycholog opole światłem, czyli uleczanie światłem. Działa ono stymulująco i regenerująco na komórki, polepsza układ odpornościowy oraz zapobiega procesom zapalnym.
depresja
Author: 55Laney69
Source: http://www.flickr.com
Przyspiesza gojenie ran, odleżyn, pomaga przy objawach trądziku zwyczajnego, relaksuje i czasem koi ból. Do leczenia tzw. depresji sezonowych stosuje się lampy ze światłem fluorescencyjnym, które emitują światło zbliżone do dziennego (). W trakcie 2-3-godzinnej sesji w promieniach tego typu lampy można robić wszystko, co nie wymaga od nas większego ruchu oraz potrzeby przemieszczania się na większe odległości.