Dolegliwości XXI wieku – kłopoty z oczami. W jaki sposób im zaradzić?

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Żyjemy w czasach, w których spora część społeczeństwa zmaga się z problemami ze wzrokiem. Jest tak dlatego, iż większość z nas pracuje mnóstwo czasu przed monitorem. Do najpowszechniejszych dolegliwości należą podrażnienie oczu, suchość czy też podwóje widzenie.


Aktualnie rozpowszechniło się pojęcie, które określa wyżej wymienione objawy, brzmi ono Computer Vision Syndrom. Bardzo dużo osób, której zawód powiązana jest monitorem skarży się właśnie na zaczerwienienie oczu. Symptomy te łatwo zażegnać, obecnie we wszystkich aptekach dostępne są krople nawilżające oczy. Problemy dotyczące oczu rozwiązywane są także z pomocą szkieł. Niestety występują również schorzenia, których nie pozbędzie się stosując łagodne leki. Najczęstszym skutkiem długiej styczności z komputerem jest suchość oczu oraz ich podrażnienie.
badanie okulistyczne
Source: pixabay.com
Przypadek ten powiązany jest z częstotliwością mrugania. Podczas pracy przed komputerem mrugamy znacznie rzadziej niż jest to wskazane.

To nie kres ciekawych wpisów. Chcesz inne? Więc zostawiam tu mój odsyłacz do swojej strony. Oglądaj bez ograniczeń.

Podobne symptomy wywołuje u nas pobyt w pomieszczeniach z klimatyzacją.
okulary
Source: pixabay.com

Suchość oczu, ich podrażnienie to nie jedyne symptomy z jakimi walczą pacjenci pracujący przed komputerem.


Jedną z niebezpiecznych chorób jest tak zwana starczowzroczność, czyli problemy z widzeniem oraz pogorszenie się widzenia na bliskie dystanse. (Zobacz więcej: objawy starczowzroczności). Problem ten można skorygować użwyjąc specjalnych okularów.Zwykle z problemem tym walczą pacjenci będacy po 40.
Czasami zdarza się jednak, iż soczewki nie wystarczą i niezbędna jest interwencja chirurga. Wówczas należy skorzystać z bardziej inwazyjnych metod. Do takich należy witrektomia, czyli operacja okulistyczna, polegający na usunięciu wszelkich elementów patologicznych, znajdujących się w ciele szklistym gałki ocznej.
Przy takich zabiegach sporo pacjentów martwi się ich kosztem. By sprawdzić koszt takiej operacji wystarczy wpisać w sieci frazę witrektomia cena. Koszt rzeczywiście jest bardzo wysoki, jednakże jeśli chodzi o kondycję naszego organizmu nie należy oszczędzać, zwłaszcza jeżeli chodzi o dolegliwości dotyczące oczu.