Gdzie wybrać się na wakacje?

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Kaszuby to teren położony na północy naszego państwa na zachód od Wisły, stanowiący część Pomorza. Zamieszkują go Kaszubi, posługujący się lokalnym językiem. Nie jest to dzielnica historyczna, więc niełatwo określić dokładnie krańce tegoż regionu.


ruszajwpolske.pl
Author: oatsy40
Source: http://www.flickr.com
Kaszuby rozciągają się aż od Morza Bałtyckiego . W ich obrębie znajdują się piaszczyste wybrzeża jak też lasy i jeziora. Region tenże bywa zwany "Szwajcarią Kaszubską" ze względu na jego atuty turystyczne.

Jeżeli masz chęć dowiedzieć się więcej informacji na opisywany wątek, to znajdziesz je na pewno pod tym łączem, gdzie są one niezwykle dokładnie opisane.

Szczególnie interesującym dla urlopowiczów jest z pewnością kompleks Jezior Wdzydzkich, czyli tak zwane "Kaszubskie Morze". Kluczowe miejscowości kaszubskie, gdzie pielęgnuje się zwyczaje oraz język kaszubski to: Puck, Wejherowo, Żukowo, Kartuzy, Bytów oraz Kościerzyna - link do źródła danych

Kaszuby to miejsce ogromnie ciekawe pod względem krajobrazowym. Urokliwe jeziora, lasy pełne grzybów, pagórki i wzgórza powodują, że środkowa część Pojezierza Kaszubskiego mieniona jest "Szwajcarią Kaszubską", ze względu na podobieństwo do malowniczych pejzaży Szwajcarii. Tym, co także od lat przyciąga podróżników jest wyraźna odrębność regionalna, dostrzegalna między innymi w tradycji folklorystycznej.
ruszajwpolske.pl/regiony/kaszuby/noclegi/10,index.html
Author: Chris Kuga
Source: http://www.flickr.com
Centrum Edukacji oraz Promocji Regionu umiejscowione w Szymbarku jest punktem znanym w całym kraju.

Nie wystarcza Ci ten krótki tekst opublikowany w tym serwisie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej bukiety sztucznych kwiatów tutaj, odnajdziesz tam tego typu informacje.

Najbardziej słynną atrakcją owego współczesnego centrum rozrywkowo-edukacyjnego jest „Dom na głowie”. Już z zewnątrz chata robi niemałe wrażenie na odwiedzających, jednak prawdziwych emocji możemy zaznać, odwiedzając wnętrza tego domku. W skansenie możemy spotkać także inne atrakcje, w tym Dom Sybiraka. Odwiedzając Kaszuby atrakcje których nie można pominąć to: Chmielno - ważny ośrodek turystyczny, Zamek Łapalicki, Kartuzy - uznawane za stolicę Kaszub.

Wyśmienite potrawy kuchni kaszubskiej to kolejny argument przemawiający za przyjazdem w te regiony. Regionalnych dań możemy spróbować w rozlicznych lokalnych lokalach. Smacznych zup taki jak: biała polewka z węgorza, kwaśna zupa, dziadówka, zupa z brzadu, gruszkowa, brukiew, jak też smakowitych dań głównych, na przykład: rolmopsy, śledź po kaszubsku, smakowity zylc wieprzowa galareta, klopsiki rybne, szmurowany pomuchel, przepyszna szmurowana kaczka, ferkase, plince, golce czy gęś z bulaja. Smacznego!