Jak spędzić wolny czas? Czy spływ kajakowy to dobry pomysł? W jakim najlepiej podjąć taką aktywność?

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Jest dużo okazji w ciągu roku, ażeby spędzić ten czas interesująco, z dozą szaleństwa albo wręcz przeciwnie, w spokoju na łonie natury. Bardzo dużo jest tego typu okazji, gdyż poza standardowymi weekendami, są również dłuższe przerwy od pracy, nie mówiąc już o wakacjach.
Warto tak planować taki czas, by był jak najbardziej ciekawy, ażeby obfitował w tego typu atrakcje, jak preferujemy. Jak będziemy o tym pamiętać i mądrze rozplanować czas, to można być pewnym, że wrócimy z tego rodzaju wyjazdu w pełni usatysfakcjonowani.


zabytek


Świetnym pomysłem jest spływ Czarną Hańczą, gdyż to prawdziwie niezwykłe przeżycie. To największa rzeka Suwalszczyzny, przepływa przez bardzo atrakcyjne tereny, które posiadają unikatowe walory krajobrazowe, historyczne i geologiczne. Źródła Czarnej Hańczy znajdują się na Pojezierzu Wschodniosuwalskim. Istnieje dużo różnych szlaków kajakowych na tej niezwykłej rzece, najbardziej popularne z nich to tzw. mała pętla oraz duża pętla.


Spływ kajakowy Czarna Hańcza mała pętla, to szlak od Augustowa przez jezioro Białe, Kanał Augustowski do jeziora Serwy. W dalszej kolejności należy się przenieść do Bryzgla nad Wigrami, następnie jeziorem, powrót kanałem. Następna jest duża pętla, która także rozpoczyna się w Augustowie.


Następnie przenosi się do Wigier a końcówka jak w przypadku pętli małej. Ten szlak trwa dosyć długo, około 8-9 dni, ale korzystnie podjąć trud, bo to niesamowite przeżycie.
To szczególnie polecane dla osób, jakie nigdy nie miały z tym kontaktu, ponieważ można zakochać się w takim spływie. Ponadto nie musimy mieć specjalnych umiejętności czy predyspozycji, to zajęcie dla każdego.