Kazimierz Dolny, świetny obszar do długich przechadzek.

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Kazimierza Dolnego nie da się skonfrontować z żadnym innym punktem w Polsce. Jego unikalne atuty urbanistyczne są następstwem kompatybilnego wbudowania architektury w zróżnicowany pejzaż. Kazimierz Dolny jest prawdziwą perłą, jednym z najcenniejszych i najbardziej urokliwych lokalizacji w Polsce. Jest też jedną z najbardziej głośnych miejscowości turystyczno-letniskowych w kraju i za granicą, o przeszło wiekowej tradycji letniska i osady artystycznej.


turystyka
Author: Nicholas A. Tonelli
Source: http://www.flickr.com
Poza turystyka, Kazimierz Dolny głośny jest ze swych przymierzy ze sztuką, również z tego, że stał się oazą kreatorów. Wielu malarzy posiada tutaj osobiste galerie, warsztaty, odbywają się tu też plenery malarskie. Unikalność Kazimierza Dolnego opiera się w zasadzie na bogactwie kulturowym i na tradycji malarskiej, literackiej i twórczej. Miasteczko ma olbrzymią liczbę obiektów i pozycji zabytkowych, uprzystępnianych odwiedzającym. Zabytki Kazimierza Dolnego cechuje autentyzm, ich oryginalność, to żywa wartość grodu. Miejscowa architektura nacechowana jest romantyką i czarem, które dla gości łagodnych są ogromnie ciekawe i cenne.

Lessowe jary, niezwykłe i bardzo romantyczne, gęstą siecią obwijają miasto. Wystarczy odejść od rynku jedynie kilkadziesiąt metrów, by z miejskiego rejwachu dojść w błogość i ciszę. Parowami znajdującymi się w pobliżach Kazimierza Dolnego można obejść dokoła nieomal całe miasto. To prawdopodobnie wyjątkowa miejscowość w Polsce, w jakiej gwarny, zatłoczony rynek sąsiaduje z spokojnymi oazami natury. Wędrówki po parowach to wspaniały pomysł dla każdego, kto aktywnie chciałby spędzić tutaj czas. Powietrze, szczególny wilgotny mikroklimat, nawet w skwarne dni, cudowne, wspaniałe pejzaże, niebanalna atmosfera to Kazimierz Dolny.

W wielu kazimierskich parowach o ogromnych nawet do kilkudziesięciu metrów ścianach, ustalono trakty krajoznawcze i ścieżki pouczające. Poza szlakami spacerowymi i zabytkami, Kazimierz Dolny proponuje szeroki wachlarz atrakcji turystycznych. W okresie letnim tworzone są rejsy wycieczkowe po Wiśle i imprezy na statkach, przejażdżki bryczkami, wycieczki po okolicach samochodami terenowymi, kuligi z ogniskami w plenerze i wiele innych.

Bajecznie i bogato stworzone otoczenia Kazimierza Dolnego, to idealny okręg do długich przechadzek. Jest dużo ustalonych traktów turystycznych, pieszych i rowerowych w okolicznych wąwozach i położeniach istotnych dla dziejów miasta lub ciekawych przyrodniczo lub krajobrazowo. Usługi przewodnickie proponuje spory zespół przewodników turystycznych obsługujących zarówno eskapady grupowe, jak i świadczących usługi pojedyncze.

Więcej: .