Kilka ważnych informacji o wykorzystaniu komórek macierzystych w nowoczesnej medycynie.

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Ludzie od wieków poszukują sposobu na uzyskanie długowieczności, i wszystko wskazuje na to, że wreszcie udało im się taki sposób znaleźć. A sposobem tym są komórki macierzyste, które od pewnego czasu znalazły się w centrum zainteresowania.


badania, nauka, innowacje
Author: 123dan321
Source: http://www.sxc.hu
Zasadniczo macierzyste komórki mają jednocześnie dwie główne zdolności, to znaczy mogą się nieograniczenie dzielić oraz zmieniać się do każdej inne komórki ciała. I właśnie ta ostatnia cecha jest tak bardzo pożądana, bo w teorii macierzyste komórki mogą się przekształcić w każdy rodzaj tkanki, która uległa uszkodzeniu u chorego. Rzecz jasna tak z niczego się to nie stanie, będą do tego potrzebne odpowiednie warunki, jakie dopiero są poznawane przez naukowców. Badania na macierzystymi komórkami zaczęły się tak naprawdę w dwudziestym wieku, i przez minione kilkanaście lat naukowcy bardzo dużo się dowiedzieli. Jednak do tego, aby je faktycznie wykorzystywać do leczenia różnych chorób jest daleko, chociaż same początki są naprawdę obiecującej.

Jak się okazuj komórki macierzyste obecne są w naszych ciałach w licznych narządach, między innymi w wątrobie, szpiku kostnym, siatkówce i rogówce oczu oraz w zębach.

Prezentowany temat Cię fascynuje? Więc odsyłam tu (https://zdrowe-jelita.com/), gdyż znajdziesz tu ciekawe informacje na to zagadnienie, które warte są uwagi.

Lecz najbardziej wartościowe komórki otrzymuje z krwi pępowinowej, dlatego też coraz częściej jest ona pobierana w czasie narodzin dziecka. Przez swoje właściwości, to znaczy możliwości przekształcania się w każdy inny rodzaj macierzyste komórki być może dadzą szansę na to, żeby za ich pomocą leczyć liczne choroby, na które obecnie nie ma żadnego lekarstwa.


medycyna, leczenie
Source: pixabay.com
Aktualnie prowadzi się badania które dotyczą wykorzystania prezentowanych komórek w miażdżycy, chorobie Parkinsona, demencji starczej oraz uszkodzeniach nerwów. Jednak zakres badań jest znacznie szerszy, a naukowcy co rusz podają informację o następnych ważnych możliwościach zastosowania, które zmieniają aktualny stan wiedzy.

Na tej stronie jest dużo rzeczowych wiadomości, ale prędko przeczytaj także pozostałe szczegóły w treści (https://rehab-terapia.pl/terapia-i-po-terapii-rehab-kontynuacja/). One również są bez dwóch zdań warte zainteresowania.

Na przykład w ostatnim czasie wykorzystywać je zaczęto przy leczeniu pacjentów po zawałach, uzyskując sporą poprawę stanu pacjentów bez skutków ubocznych.