Mazury - gdzie warto tu pojechać

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Szwajcaria Kaszubska to potoczna nazwa centralnej części Pojezierza Kaszubskiego. Teren ten charakteryzuje się tym, że ze wszystkich innych części jest najwyżej położony. Na tym terenie znajduje się najwyższe wzniesienie Niżu Polskiego, czyli Wieżyca, która liczy 329 m.n.p.m. Ta charakterystyczna część Kaszub jest piękna, niewiele jest tu miast.

Prezentowany artykuł niesłychanie Cię zainteresował? To przejrzyj również inne pomocne opracowania (http://www.primaveraspa.pl/primapark/park-wodny/), które mają ogromnie ciekawe dane - pochłoną Cię całkowicie.

Jednym jedynym są właściwie Kartuzy.


jezioro-wakacje
Pozostała część powierzchni jest zajęta przez tereny dzikie. Taka jest właśnie Szwajcaria Kaszubska i chatki letniskowe wynajmowane w tej części Kaszub. Szwajcaria Kaszubska to doskonałe miejsce do tego, by pieszo podziwiać bogactwo przyrody, której nie znajdziemy już w dużych miastach jak również terenach przylegających do nich. W celu ukazania nam unikalnego piękna tychże miejsc, posłużą nam szklaki turystyczne przygotowane specjalnie dla globtroterów. Mamy tutaj możność skorzystania ze Szlaku Kaszubskiego a także Drogi Kaszubskiej.Brylant Kaszub wśród globtroterów, to nie jedynie Kaszubska Szwajcaria. Ludzi do tego miejsca przyciągają Bory Tucholskie. Jest to jeden z największych w Polsce kompleksów Borów Sosnowych. Jego powierzchnia jest szacowana na ok. 3 tysiecy km². Na tym terenie warto się zatrzymać, gdyż swoją działalność rozwijają tutaj osoby, które oferują domki letniskowe, w Borach Tucholskich możemy oglądać niespotykaną w innych regionach naszego kraju florę a także faunę, dlatego też tego rodzaju oferty cieszą się olbrzymim wzięciem.

W szczególności ciekawe jest obserwowanie w naturalnym środowisku takich przedstawicieli flory jak bocian czarny, bobry czy też żurawie. Trzeba nie zapominać o tym, że nie w każdym zakątku można wynająć domki letniskowe w Borach Tucholskich, gdyż przeważająca część ich obszarów jest objęta programem Natura 2000. Na ich obszarze zostało także stworzonych kilka parków krajobrazowych, które znacznie ograniczają infrastrukturę bazy turystycznej na tym terenie. Pomimo to, zakątków, które można podziwiać jest na tyle dużo, że każdy, kto zechce pojechać w Bory Tucholskie poczuje się zrelaksowany a także usatysfakcjonowany z wyjazdu.

Spędzanie urlopu w takim miejscu będzie relaksem dla ducha oraz ciała, ponieważ oddychanie tak świeżym powietrzem jest nierealne w dużych miastach. https://www.domki-letniskowe.pl


Author: S.D.