Wagi mają bardzo wiele zastosowań w dużej ilości branż

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Wagi to bardzo często używany sprzęt w niejednym miejscu. Można je spotkać w niejednym domu, ale również w praktycznie większości sklepów, aptek czy na pocztach. W zależności od miejsca, w którym wagi są używane, to mają one różne parametry. W domach stosuje się dwa typy wag, to znaczy wagi łazienkowe i kuchenne, oba te rodzaje różnią się dokładnością i skalą.

Modele łazienkowe, używane przeważnie do sprawdzania i kontrolowania wagi ciała mają dokładność do kilkudziesięciu deko, a jeśli są w wersji z wskazówkami to nawet pół kilograma. Przy ich wykorzystaniu w zasadzie większa precyzja potrzebna nie będzie. Jeśli będzie chodzić o wagi kuchenne, to tu może się przydać możliwość zważenia wyrobów z dokładnością do jednego grama, i takie też parametry przeważnie posiadają te typy wag.


ważenie produktu na wadze elektronicznej
Author: John Loo
Source: http://www.flickr.com
Podobny zakres parametrów mają urządzenia używane w sklepach do ważenia produktów spożywczych, a także wagi pocztowe (dobra jakość), używane do kontrolowania wagi listów i kopert. O ile wagi stosowane w domu mogą mieć większą tolerancję wskazań, to wagi w sklepach i na pocztach nie mogą być niedokładne. Przecież od tego, co pokażą będzie zależeć kwota, którą zapłacić będzie musiał któryś z klientów. Z tego też powodu praktycznie wszystkie modele wag używane w wymienionych wyżej miejscach muszą posiadać odpowiednią homologację. Dzięki zastosowaniu elektroniki coraz częściej nawet proste wagi są wyposażone w najróżniejsze funkcjonalności, poszerzające w dużym stopniu ich możliwości wykorzystania.


Całkowicie inną kategorię wag stanowi urządzenie stosowane w laboratoriach, aptekach czy zakładach jubilerskich czyli specjalistyczna waga elektroniczna. W takich sytuacjach wymagania co do dokładności pomiaru są dużo większe.

Uważasz, że opisane informacje są godne uwagi? Doskonale, więc z pewnością szczegóły tu depresja test zamieszczone również Cię zainteresują.

Z reguły tego typu wagi ważą do kilku setnych lub tysięcznych grama, i zależnie od typu także mogą posiadać dodatkowe możliwości, takie jak możliwość sumowania cyklicznych ważeń czy też możliwość podłączenia do komputerów i laptopów. Wagi apteczne muszą poza tym wypełniać wszystkie określone przepisami wymogi, z tego też powodu ich cena jest dość wysoka. Jest to niezbędne, ponieważ te rodzaje wag używane są do przyrządzania lekarstw sprzedawanych w aptekach. W takich przypadkach każda pomyłka byłaby bardzo niebezpieczna dla pacjenta, z tego też powodu powinny one mieć najwyższą jakość.