Wakacje w województwie dolnośląskim, czyli co warto zobaczyć i które miejsca odwiedzić

×

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/ferienwohnung-mas-anabas.com/includes/menu.inc).
Organizując podróż po województwie dolnośląskim, warto odwiedzić parę ważnych miejsc znajdujących się na tym obszarze. Wrocław, Legnica to kilka z nich, które chętnie odwiedzane są przez turystów przez cały rok.


Rynek we Wrocławiu
Author: Ashlynn Pai
Source: http://www.flickr.com
Zwiedzanie dobrze jest rozpocząć od najbardziej znanego miasta w województwie dolnośląskim- Wrocławia. To wspaniałe miasto, pełne wysp otulonych rzeką jest świetną atrakcją dla turystów. Piękny rynek w centrum Wrocławia z fontannami rok rocznie przyciąga przyjezdnych. Będąc we Wrocławiu możemy wybrać się między innymi na Sky Tower, skąd można podziwiać niesamowitą panoramę Wrocławia. Szczególnie wieczorami widok ten jest najładniejszy. Niedaleko od Wrocławia mieści się Brzeg Dolny- miasto z bogatą historią jak również pełne zabytków. Odwiedzając Brzeg Dolny noclegi są z pewnością tańsze aniżeli w większych miastach, a okolica równie piękna i spokojniejsza. Gdy interesuje nas obiad w barze lub też restauracja Brzeg Dolny jest idealnym miejscem, aby zatrzymać się podczas podróżowania po Dolnym Śląsku - oferta w Brzegu Dolnym.

Pragnąc wyrwać się miejskiej rzeczywistości, warto zwiedzić parki narodowe na Dolnym Śląsku. Karkonosze jak również Góry Stołowe zapewnią nam niezapomniane widoki oraz zachęcą do spacerów na łonie natury.

Czy szukasz na stronie (https://www.osadanaochodzitej.pl/okolica.html) czegoś bardzo ciekawego? Zachęcamy zatem do kolejnego artykułu. Trzeba jedynie kliknąć w ten link.

Zależnie od naszej formy można znaleźć cięższe bądź łatwiejsze szlaki. Każde z nich jednak będą pełne przepięknych widoków. Wędrując po Karkonoszach nie można zapomnieć o wizycie na słynnej Śnieżce i zobaczeniu wodospadów. Niezależnie od tego czy wybierzemy się w Karkonosze w lecie czy może w zimie, miejsce to będzie pełne atrakcji. Jeżeli jesteśmy miłośnikami jazdy na nartach zimą możemy skorzystać z dostępnych wyciągów dla narciarzy. Góry Stołowe natomiast zachwycą nas wyjątkowo ciekawymi formacjami skalnymi. Z tego miejsca jest również blisko do Czech, które także można odwiedzić będąc na Dolnym Śląsku.

Wakacje na Dolnym Śląsku to świetny wybór gdy uwielbiamy górskie krajobrazy oraz piękne miasteczka. Z pewnością zapamiętamy odwiedziny w Brzegu Dolnym lub też w Górach Stołowych i z chęcią wrócimy w te miejsca po raz kolejny.